Czym kierować się przy wyborze farby do tatuażu? Wskazówki dla tatuażystów!

Farba do tatuażu
Autor @admin2 | 04-07-23

Jakość i trwałość tatuażu zależą od wielu czynników, ale bez wątpienia szczególnie ważny jest dobór farby do tatuażu. Poniżej przeczytasz, na co zwrócić uwagę, aby uzyskać wyrazisty efekt i zyskać dostęp do najlepszych pigmentów.

Z czego składają się farby do tatuażu?

Współczesne farby do tatuażu składają się najczęściej z niemineralnych związków organicznych, które pozwalają osiągnąć z jednej strony wysoką jakość, głębię koloru i trwałość, a z drugiej bezpieczeństwo dla zdrowia tatuowanych osób.

Dostępne są również syntetyczne, nieorganiczne farby do tatuażu. Poza samym pigmentem odpowiedzialnym za kolor ważną rolę odgrywa nośnik, który pod względem objętościowym stanowi większą część preparatu. W tej roli wykorzystuje się np. alkohol izopropylowy, wodę czy glicerynę.

Rzecz jasna farby do tatuażu zmieniały się na przestrzeni tysiącleci, podczas których ludzkość ozdabia swoje ciała za pomocą barwników i nakłuć. Kiedyś podstawą farb do tatuażu były składniki mineralne. Zwykle w charakterze pigmentu wykorzystywano po prostu to, co udało się znaleźć w najbliższym otoczeniu. W związku z tym w historycznych tuszach do tatuażu można było stwierdzić obecność bardzo groźnych dla zdrowia metali ciężkich. Obecnie dzięki rozwojowi technologii jesteśmy jednak w stanie ozdabiać ciało bez takiego ryzyka.

Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim bezpieczeństwo!

Rozwój badań i daleko idąca kontrola produktów nie oznaczają jednak, że możesz zbagatelizować czynniki ryzyka. Wręcz przeciwnie. Wybierając farby do tatuażu, musisz przede wszystkim zwracać uwagę na kwestie bezpieczeństwa.

Wybierając sprawdzonych i cieszących się uznaniem w środowisku producentów, będziesz w stanie ograniczyć ryzyko wywołania przez farby do tatuażu reakcji alergicznej. Z drugiej strony – oszczędności w tym obszarze mogą okazać się pod tym względem bardzo kosztowne. Farby do tatuażu niskiej jakości będą nie tylko gorsze pod względem wizualnym, ale mogą również negatywnie wpływać na zdrowie tatuowanych osób.

Gdzie kupować farby do tatuażu? Sklep dla tatuażystów także online

Jak upewnić się, że sięgasz po tusze najwyższej jakości? Kluczowy jest oczywiście dostęp do najlepszych farb tworzonych przez renomowanych producentów, którzy skupiają się na opracowywaniu optymalnego składu pigmentów oraz są w stanie udowodnić ich jakość i neutralność dla zdrowia tatuowanych osób konkretnymi badaniami i atestami. Sprawdzone farby do tatuażu znajdziesz w sklepie Orakon.

Zarówno czarną farbę do tatuażu, jak i tusze we wszystkich niezbędnych kolorach zamówisz w wygodny sposób online. Dzięki temu będziesz w stanie znakomicie przygotować się do realizacji każdego projektu i zachować elastyczność. Profesjonalny dostawca będzie na wagę złota niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z tatuażami, czy masz duże doświadczenie i własne studio.

Wegański tusz do tatuażu: na czym polega?

Dobro zwierząt ma dla Ciebie szczególne znaczenie i trzymasz się diety wegańskiej? Pamiętaj, że dostępne są również wegańskie tusze do tatuażu. Czym się wyróżniają? W ich składzie nie znajdziesz składników pochodzenia zwierzęcego, np. gliceryny pochodzącej z tłuszczu, żelatyny czy barwników.

Również proces ich produkcji jest etyczny i uwzględnia dobro środowiska naturalnego i zwierząt. Wybierając taki rodzaj tuszu, zyskujesz pewność, że preparat nie był testowany na zwierzętach. Jednocześnie jakość dobrych wegańskich farb do tatuażu pod żadnym względem nie odbiega od standardowych produktów. Będą równie trwałe, efektowne pod względem wizualnym i oczywiście bezpieczne dla Twoich klientów.